gototopgototop

Dla pracowników DPS

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Dom Pomocy Społecznej poszukuje osoby zainteresowanej pracą na stanowisku pielęgniarka/pielęgniarz/ratownik medyczny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. (81) 751-57-71 wew. 55 lub 56.

Start DPS Wydarzenia


XIII Wojewódzki Przeglądu Rękodzieła i Twórczości Plastycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
środa, 11 października 2017 09:00

Dnia 29 września 2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XIII Wojewódzki Przeglądu Rękodzieła i Twórczości Plastycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych. Z przyjemnością informujemy, że spośród czworga naszych mieszkańców, biorących udział w konkursie, dwóch zostało nagrodzonych. Byli to: pan Krzysztof Gwizdal za technikę filcowania na jedwabiu oraz pan Andrzej Biliński za prace z zakresu modelarstwa. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w poczęstunku.

 

 
XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych" Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
czwartek, 28 września 2017 13:20

W dniu 26 września nasi mieszkańcy uczestniczyli w uroczystej Gali etapu wojewódzkiego XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych". Uczestnicy konkursu mieli możliwość obejrzenia swoich prac, odebrali dyplomy uczestnictwa oraz wzięli udział w przygotowanym poczęstunku.

 
„Malowane na … „ Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
wtorek, 19 września 2017 09:53

W dniu 31 sierpnia 2017 r. w Naszym Domu odbyła się kolejna edycja pleneru malarskiego „Malowane na … „. Hasło tegorocznego pleneru: „ … kwiaty lata i motyle”. Miło nam było gościć mieszkańców z DPS’ów z Wygnanowic i Krzesimowa.

Gościem specjalnym był członek Zarządu Powiatu Świdnickiego Pan Leszek Czechowski, który uroczyście rozpoczął naszą imprezę. Dopisała nam piękna pogoda i dobre humory, uczestnicy włożyli dużo serca w wykonywane prace. Powstałe obrazy cechuje wielobarwna kolorystyka, optymizm i radość.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy, które wręczali: Dyrektor DPS’u Aleksander Piechnik oraz Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego Pan Leszek Czechowski. Zakończeniem pleneru był grill i słodki poczęstunek. Powstałe prace można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku w miesiącu wrześniu.

 

 
Wizyta w księgarnio-kawiarni. Spacer po starówce. Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
piątek, 28 lipca 2017 13:08

W dniu 27 lipca 2017 r. część uczestników Pracowni Plastycznej i Technik Różnych w ramach treningu kształtowania umiejętności społecznych wybrała się do księgarni-kawiarni „Między słowami” na Starym Mieście w Lublinie. Mieszkańcy bardzo miło spędzili czas delektując się pyszną kawą i deserami. Niektórzy również dokonali zakupu książek. Spacer po starówce był miłym zakończeniem wyjazdu

Dodatkową atrakcją wyjazdu była możliwość oglądania spacerów po linie prezentowanych przez uczestników Carnavalu Sztukmistrzów.

 

 
Jubileuszowa wystawa z okazji 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
piątek, 28 lipca 2017 12:29

Dnia 3 lipca 2017 r. uczestnicy zajęć Pracowni Plastycznej i Technik Różnych wybrali się do Muzeum Lubelskiego na Zamku, aby obejrzeć jubileuszową wystawę z okazji 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Wystawa „Portret miasta. Lublin w malarstwie, rysunku i grafice 1618-1939” bardzo się naszym mieszkańcom podobała. Z uwagą oglądali obrazy znakomitych artystów polskich, rysunki i grafiki przedstawiające nieistniejącą już dziś drewnianą zabudowę przedmieść.

Poniżej fotorelacja.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16