gototopgototop

Dla pracowników DPS

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Informujemy, że w dniu 23 września 2017 r. o godzinie 10:30 odbędzie się kolejne spotkanie z rodzinami i bliskimi naszych podopiecznych. Serdecznie zapraszamy !!!

Dom Pomocy Społecznej poszukuje osoby zainteresowanej pracą na stanowisku pielęgniarka/pielęgniarz/ratownik medyczny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. (81) 751-57-71 wew. 55 lub 56.

Start DPS Wydarzenia


„Malowane na … „ Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
wtorek, 19 września 2017 09:53

W dniu 31 sierpnia 2017 r. w Naszym Domu odbyła się kolejna edycja pleneru malarskiego „Malowane na … „. Hasło tegorocznego pleneru: „ … kwiaty lata i motyle”. Miło nam było gościć mieszkańców z DPS’ów z Wygnanowic i Krzesimowa.

Gościem specjalnym był członek Zarządu Powiatu Świdnickiego Pan Leszek Czechowski, który uroczyście rozpoczął naszą imprezę. Dopisała nam piękna pogoda i dobre humory, uczestnicy włożyli dużo serca w wykonywane prace. Powstałe obrazy cechuje wielobarwna kolorystyka, optymizm i radość.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy, które wręczali: Dyrektor DPS’u Aleksander Piechnik oraz Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego Pan Leszek Czechowski. Zakończeniem pleneru był grill i słodki poczęstunek. Powstałe prace można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku w miesiącu wrześniu.

 

 
Wizyta w księgarnio-kawiarni. Spacer po starówce. Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
piątek, 28 lipca 2017 13:08

W dniu 27 lipca 2017 r. część uczestników Pracowni Plastycznej i Technik Różnych w ramach treningu kształtowania umiejętności społecznych wybrała się do księgarni-kawiarni „Między słowami” na Starym Mieście w Lublinie. Mieszkańcy bardzo miło spędzili czas delektując się pyszną kawą i deserami. Niektórzy również dokonali zakupu książek. Spacer po starówce był miłym zakończeniem wyjazdu

Dodatkową atrakcją wyjazdu była możliwość oglądania spacerów po linie prezentowanych przez uczestników Carnavalu Sztukmistrzów.

 

 
Jubileuszowa wystawa z okazji 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
piątek, 28 lipca 2017 12:29

Dnia 3 lipca 2017 r. uczestnicy zajęć Pracowni Plastycznej i Technik Różnych wybrali się do Muzeum Lubelskiego na Zamku, aby obejrzeć jubileuszową wystawę z okazji 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Wystawa „Portret miasta. Lublin w malarstwie, rysunku i grafice 1618-1939” bardzo się naszym mieszkańcom podobała. Z uwagą oglądali obrazy znakomitych artystów polskich, rysunki i grafiki przedstawiające nieistniejącą już dziś drewnianą zabudowę przedmieść.

Poniżej fotorelacja.

 
V Uliczny Happening „Stacji Świdnik II” Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 09:21

Podczas V Ulicznego Happeningu Profilaktyki Zdrowia Psychicznego organizowanego przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia Stacja Świdnik II, jako jedna z placówek mieliśmy możliwość prezentowania twórczości naszych mieszkańców uczęszczających na zajęcia w Centrum Aktywizacji.

Prace uczestników Centrum Aktywizacji cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Świdnika. W części artystycznej również występowali nasi mieszkańcy biorący udział w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Świdniku. Występowali również: Dariusz Tokarzewski, Grupa taneczno-teatralna „Pasjonaci” z ŚDS PSONI oraz uczniowie I LO w Świdniku.

 

 
Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
wtorek, 30 maja 2017 13:15

W dniu 28 maja 2017 r. w muszli koncertowej Miejskiego Centrum Usług Socjalnych odbył się festyn integracyjny z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku.

Swój wkład w imprezę mieli również nasi mieszkańcy biorący udział w Wiosennym Przeglądzie Piosenki. Grupa „Reaktywacja” w składzie: Daniel Doliński, Seweryn Cioczek, zaprezentowała utwór Franka Sinatry „My Way”.

Nasi mieszkańcy występowali, również jako uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej koło w Świdniku.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16