gototopgototop

Dla pracowników DPS

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Dom Pomocy Społecznej poszukuje osoby zainteresowanej pracą na stanowisku pielęgniarka/pielęgniarz/ratownik medyczny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. (81) 751-57-71 wew. 55 lub 56.

Start DPS Opieka medyczna


Opieka medyczna Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
poniedziałek, 22 listopada 2010 09:37

W naszym Domu pracuje 6 pielęgniarek, które pełnią opiekę medyczną nad mieszkańcami. Dbają o ich sprawność fizyczną i psychiczną i mają istotny wpływ na proces leczenia. Panie pielęgniarki dobrze znają potrzeby każdego mieszkańca dzięki temu, że często pełnią funkcję mentorów.

Pielęgniarki są obecne przy przyjmowaniu nowego mieszkańca już wówczas zapoznają się z dokumentacją medyczną. Wiedzę o potrzebach i oczekiwaniach pensjonariuszy poszerzają poprzez pracę z mieszkańcem i obserwację.

Panie pielęgniarki uzupełniają regularnie swoją wiedzę na kursach kwalifikacyjnych i szkoleniach. Nad zdrowiem pensjonariuszy czuwają lekarze z Praktyki Lekarza Rodzinnego "Medyk" ze Świdnika. Lekarz rodzinny przyjeżdża na konsultacje naszych mieszkańców przynajmniej raz w tygodniu oraz w miarę potrzeb. Mieszkańcy są również dowożeni do Praktyki Lekarza Rodzinnego w Świdniku.

Dom współpracuje z lekarzem psychiatrą, który konsultuje mieszkańców raz w tygodniu lub częściej, jeśli tego wymaga sytuacja. W trudnych sytuacjach na bieżąco kontaktujemy się z nim telefonicznie. Ważną rolę w opiece medycznej zajmuje pani fizjoterapeutka, która przyjeżdża do DPS trzy razy w tygodniu.