gototopgototop

Dla pracowników DPS

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Dom Pomocy Społecznej poszukuje osoby zainteresowanej pracą na stanowisku pielęgniarka/pielęgniarz/ratownik medyczny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. (81) 751-57-71 wew. 55 lub 56.

Start DPS Dom "AGATA"


Dom "AGATA" Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
poniedziałek, 22 listopada 2010 08:52

Dom "Agata" został otworzony 23 kwietnia 1994 roku, któremu nadano imię od pierwszego kierownika p. Agaty. Jest przeznaczony dla 30 osób.

W budynku mieszczą się trzy sale sypialne 2-osobowe, osiem sal sypialnych 3-osobowych oraz dwie sale dzienne, pięć łazienek dostosowanych dla osób niepełnosprawnych, kuchenka, pralnia oraz pracownia stolarska.

Nad mieszkańcami, w większości w średnim wieku z różnym stopniem upośledzenia, czuwa Zespół Opiekuńczo-Terapeutyczny, składający się ze starszego wychowawcy domu, opiekunów oraz pokojowych.

Mieszkańcy podzieleni są na dwie grupy zajęciowe w zależności od stopnia upośledzenia oraz niepełnosprawności fizycznej. Uczęszczają także do pracowni: technik różnych, środowiskowej oraz stolarskiej.

Wyjeżdżają na zajęcia WTZ w Mełgwi, wykonują pracę psychospołeczną, należą do klubu wędkarskiego, uczęszczają do szkoły w Lublinie. Mieszkańcy pozostający w domu pomagają w pracach porządkowych, korzystają z różnych zajęć według harmonogramu. Czas wolny spędzają na oglądaniu wybranych programów telewizyjnych, słuchaniu odpowiedniej muzyki, rozmowach z mieszkańcami innych domów, spacerach zajęciach ruchowych oraz rozmowach indywidualnych na tematy bieżące.

W domu "Agata" organizowane są wycieczki 1-dniowe i kilkudniowe po całym kraju, jak również wyjazdy zagraniczne, wyjazdy w porze letniej nad jezioro, biorą udział w turnusach rehabilitacyjnych. Organizowane są także uroczystości okazjonalne, Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne, imieniny, urodziny, imprezy kulturalne i integracyjne.

Stała grupa mieszkańców uczęszcza na zajęcia do Centrum Usług Rehabilitacyjnych. Mieszkańcy korzystają również z opieki psychologicznej, objęci są opieką medyczną, w koniecznych przypadkach korzystają z prywatnych wizyt lekarzy specjalistów.

 

Liczba mieszkańców 30
Ogólna liczba pokoi mieszkalnych 11
Liczba poziomów 2
Liczba łazienek 6
Winda +
Podjazdy dla wózków +
Kuchnia oddziałowa +
Pralnia Podręczna +
Pomieszczenia gospodarcze +
Bawialnie/pokoje dziennego pobytu +
Tv/radio +
Internet
-
Instalacja przyzywowa +