gototopgototop

Dla pracowników DPS

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Dom Pomocy Społecznej poszukuje osoby zainteresowanej pracą na stanowisku pielęgniarka/pielęgniarz/ratownik medyczny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. (81) 751-57-71 wew. 55 lub 56.

Start DPS Dom "ELŻBIETA"


Dom "ELŻBIETA" Drukuj
Wpisany przez Administracja DPS Świdnik   
poniedziałek, 22 listopada 2010 08:51

Dom "Elżbieta jest domem częściowo sfinansowanym przez holenderską fundację Samen Onderdak. Dom funkcjonuje od kwietnia 1993r., w chwili obecnej zamieszkuje  w nim 33 mieszkańców. Większość z nich  to osoby lekką niepełnosprawnością intelektualną . Mieszkańcy domu „Elżbieta” posiadają  wysokie kompetencje społeczne.

Znaczna ich liczba uczestniczy więc w pracach na rzecz DPS , wyjeżdża do Warsztatów Terapii Zajęciowej, czterech  mieszkańców pobiera naukę w Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych. Kilku z mieszkańców  należy do tzw. "grupy pracującej". Ta grupa wykonuje proste prace gospodarcze, dba o otoczenie,  pomaga w pralni i portierni. Za pracę, uczestnicy otrzymują  atrakcyjne nagrody.

W pawilonie funkcjonują 3 grupy, w których panują przyjacielskie stosunki. Mieszkańcami opiekuje się 8 opiekunów i 2 panie pokojowe. Mieszkańcy pomagają opiekunom w codziennych czynnościach, samodzielnie także dbają o porządek w domu.

W domu znajduje się wyposażona w profesjonalny sprzęt – siłownia. Chętni mieszkańcy mają możliwość gry w tenisa stołowego. W bibliotece i czytelni można przejrzeć czasopisma i wypożyczyć książki.

W kawiarni odbywają się różnego rodzaju spotkania oraz imprezy okolicznościowe. Mieszkańcy chętnie spędzają czas na pogawędkach, słuchaniu muzyki i oglądaniu telewizji. Kilku mieszkańców uczestniczy w zajęciach sekcji rowerowej i klubu wędkarskiego.

Organizowane są rozgrywki sportowe oraz wycieczki rowerowe po najbliższej okolicy. Wiosną i latem mieszkańcy wyjeżdżają na wycieczki, turnusy rehabilitacyjne i krótkie wypady na pobliskie Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. To wszystko sprawia, że mieszkańcy lubią swój dom.

 

Liczba mieszkańców 33
Ogólna liczba pokoi mieszkalnych 15
Liczba poziomów 2
Liczba łazienek 6
Winda -
Podjazdy dla wózków +
Kuchnia oddziałowa +
Pralnia Podręczna +
Pomieszczenia gospodarcze +
Bawialnie/pokoje dziennego pobytu +
Tv/radio +
Internet * +
Instalacja przyzywowa +

 

* w wybranych pokojach mieszkalnych